Yarı Kapaklı Giydirme Cephe Sistemi

Saykon Yapı

»Yarı Kapaklı Giydirme Cephe Sistemi

Yarı kapaklı giydirme cephe sistemi; diğer cam cephe sistemlerinde olduğu gibi , Yataylarda genleşmeyi sağlayan yatay kayıt contaları ve yatay kayıt üzerinde boydan boya giden sızdırmazlığı sağlayan EPDM fitiller bulunmaktadır.

Sistemde genelde uygulanan cam kalınlığı 6mm dc+12 hb +6mm temperlireflekte camdır.

Yarı Kapaklı Cephe Sistemlerinin dış kabuğunda bulunan baskı ve kapak elemanları, projenin özelliğine göre düşeyde veya yatayda tercih edilmektedir.

Farklı derinliklere sahip griyajprofilleri sayesinde geniş açıklık uygulamalarına olanak sağlayan sistem, yapı dış görünümü itibariyle, sadece yatay (veya sadece düşey) kapaklardan (çizgilerden) oluşmaktadır.

Yarı kapaklı giydirme cephe sisteminde cephe de kullanılacak camların kombinasyonu binanın kullanım amacı, cephesi, bulunduğu yerdeki hava ve iklim şartlarına uygun performans değerlerini taşıyan cam cinslerine ve projesinin tasarımına uygun cam rengine göre belirlenir.

Giydirme cephe, projesinde belirtilen açıklıklarda ve her katın döşeme betonuna alüminyum veya galvanizli çelikten üretilmiş ankarajlara bağlanan taşıyıcı düşey profiller ile bunlar arasına istenilen yüksekliklerde cam takabilmek ve bunları taşımak için düşey taşıyıcı profillere özel bağlantı elemanları ile bağlanan yatay kayıt profillerinden oluşan sisteme denir.

Yarı kapaklı giydirme cephelerde açılır gizli kanat uygulaması yapılabilir. Bu uygulamada gizli kanat ve kasa profili, makas, gizli kanat kolu ve karşılığı montajı yapılarak açılır gizli kanat imalatı yapılır.