Küpeşte ve Korkuluk Sistemleri

Saykon Yapı

»Küpeşte ve Korkuluk Sistemleri

Günümüzde hem ev dekorasyonu hem de güvenliği açısından kullanılan eklentilerden birisi küpeşte sistemleriolmaktadır. Küpeşte sistemleri binaların balkon, pencere, merdiven gibi bölmelerinde güvenlik amacı ile kullanılan fakat SAYKON YAPI ile bir sanat eserine dönüşen sistemlerdir.

Eskiden balkonlarda kullanılan ve demir gibi sert ve küflenmeye müsait alaşımlardan imal edilen kare korkuluk sistemleri kullanılmaktaydı.

Fakat günümüzde firmamızın üretmiş olduğu, farklı şekillerde ve istenilen malzeme ile imal edilen korkuluk sistemleri, küpeşte anlayışını güvenlikten dekorasyona taşıdı.
 
İsteğe bağlı olarak alüminyum, sert çelik ve demir alaşımları, ahşap ve ağaç ürünleri aynı zamanda cam kaplama ile birlikte pek çok farklı şekilde ve tasarımda korkuluk sistemleri üretilebilmektedir.

Balkonlarda, merdiven boşluklarında ve pencerelerde kullanılan bu sistemler hem güvenlik hem de dekorasyon açısından evlere oldukça büyük bir değişim yaratmaktadır.

İsteğe bağlı olarak şekli boyutu ve özellikleri belirlenen elips korkuluk sistemleri veya camlı korkuluksistemleri gibi küpeşte ürünleri ile hem kendinizi daha çok güvende hissedebilir, hem de evinize farklı bir hava katabilirsiniz.